Molitveni hod od Humca do Međugorja, 35. hodnja mira, održana je danas, na blagdan sv. Ivana Krstitelja i uočnicu 45. obljetnice Gospinih ukazanja.
Hodočašće je započelo u 6 sati ispred Franjevačkog samostana sv. Ante na Humcu, odakle se mnoštvo hodočasnika iz svih krajeva svijeta, u ozračju zahvalnosti i moleći za mir, zaputilo prema Međugorju.
Župljani Međugorja sudionike već tradicionalne Hodnje mira ispred svojih obiteljskih domova dočekali su s osvježenjem, a po dolasku Hodnje mira pred crkvom sv. Jakova svim prisutnima blagoslov s Presvetim Oltarskim Sakramentom udijelio je fra Antonio Primorac, župni vikar u Međugorju, priopćeno je iz Općine Čitluk.
Molitveni hod od Humca do Međugorja pokrenuo je 1992. godine Nijemac Hubert Liebherr zajedno s nekoliko prijatelja iz inozemstva, a uz podršku nadbiskupa Frane Franića i fra Leonarda Oreča. Sudionici prve hodnje, njih oko 350, molili su za mir u tada ratom pogođenoj Hrvatskoj i BiH, a hod se nastavio održavati sve do danas, svake godine iznova okupljajući i po nekoliko tisuća vjernika./HMS/














