Na odlagalištu otpada Uborak kod Mostara danas se ponovno rasplamsao požara, a gusti crni dim kreće se prema Mostaru.
Nakon što je požar jučer lokaliziran i nakon što se krenulo sa zasipanjem pijeskom zahvaćenih kaseta za odlaganje otpada, situacija na požarištu jutros se pogoršala.
Vatrogasne ekipe su na terenu i ulažu maksimalne napore kako bi se situacija dovela pod kontrolu.
Građanima Mostara, a posebno mještanima sjevernih naselja, preventivno se savjetuje da odmah zatvore prozore na stambenim objektima, maksimalno smanje boravak na otvorenom prostoru te da na rashladnim uređajima aktiviraju sustav unutarnje recirkulacije zraka./Fena/HMS/














