LIGA ZA OPSTANAK Sloboda i Čelik remizirali, Borac i GOŠK slavili kod kuće

Današnjim utakmicama kompletirano je treće kolo Lige za opstanak. Borac i GOŠK su slavili, dok su Sloboda i Čelik podijelili bodove.

Ekipa GOŠK-a je došla do velike pobjede protiv Mladosti rezultatom 1:0 i napravila ogroman korak prema opstanku u PLBiH.

Domaći otvaraju odlično meč. Rodin je u drugoj minuti imao dobru priliku, ostalo je 0:0. Pet minuta kasnije prilika za goste nakon sjajne akcije, ali spetljali su se u završnici.

U 15. minuti nova šansa za goste preko Isakovića, promjene rezultata nije bilo.

Do kraja prvog poluvremena Zolj i Hasanhodžić su imali još dvije prilike no na odmor se odlazi sa 0:0.

Nastavak duela donosi bolju igru domaćih, koji su to okrunili u 59. minuti kada je Rodin zatresao mrežu gostiju za 1:0. U 75. minuti dobra prilika za goste, ali odbrana domaćih sjajno reaguje.

Do kraja meča domaćima je poništen i pogodak, ali na kraju su upisali veliku pobjedu rezultatom 1:0 i došli na mali korak od opstanka, pišu Sportske.ba.

U derbiju trećeg kola Lige za opstanak Sloboda i Čelik su remizirali rezultatom 1:1.

Sloboda je bila bolja u prvom poluvremenu, a do vodstva je došla u 22. minuti kada je Todorović pogodio nakon sjajne akcije domaćeg tima. U drugom poluvremenu Čelik je bio bolji.

Nakon što su šanse propustili Đelmić i Kadrić, domaćin je mogao stići do 2:0, ali je Dujković u 75. minuti u situaciji jedan na jedan odbranio Husićev šut.

Taj promašaj kažnjen je u samom finišu meča, a strijelac za konačnih 1:1 u 86. minuti bio je Anđušić.

Borac je u Banjoj Luci nadigrao Vitez pogotkom Kunića iz penala u 81. minuti.