Bordo tim slavio na Grbavici nakon pet godina, neredi navijača obilježili meč

Završen je 144. prvenstveni vječiti derbi sarajevskih rivala – Željezničara i Sarajeva. Slavili su gosti rezultatom 2:1. Utakmicu su obilježili brojni prekidi pa je tako prvo poluvrijeme trajalo sat i 20 minuta.

Igrao se 12. minut kada je Radovac napravio sjajan solo prodor, asistirao do Velkoskog koji pogađa za vodstvo Sarajeva. To je izazvalo erupciju oduševljenja kod pristalica Bordo tima.

I nakon vodstva izabranici Mehe Kodre nastavljaju napadati. Tako je Okić u 20.minuti u izglednoj prilici loše reagovao i šansa je otiša u nepovrat.

Samo tri minute poslije grešku nesigurnog Barića koristi Varea koji mu oduzima loptu, proigrava za Hasanovića koji glavom matira Bandovića za 1:1. Pogodak je pokrenuo slavlje navijača Željezničara.

Do 34.minute igralo se između dva šesnaesterca, a onda je došlo do koškanja na sjevernoj tribini gdje su bili smješteni navijači Bordo tima. Glavni sudija Bureković povukao je ekipe u svlačionicu dok se situacija nije smirila.

Nakon prekida domaći su bili bolji. Ipak, Memija i Bajić nisu bili precizni iz dobrih prilika. Treba istaći da je povrijeđenog Cimirota zamijenio nekadašnji bh. reprezentativac Berberović.

Benjamin Čolić je u 38.minuti nekorektno udario Okića laktom u licie, ali nije dobio žuti karton. Na drugoj strani nakon grubog starta Berberović je zaradio javnu opomenu.

Do kraja prvog dijela Velkoski propušta dvije prilike za goste, a Memija nije bio precizan za eventualno vodstvo domaćih. Ostalo je 1:1.

U nastavku Čolić opravdano dobija žuti karton nakon grubog starta. Pristalice tima sa Koševa prave bakljadu u 50.minuti što dovodi do novog prekida.Igrao se 52.minut kada je Tatomirović zaradio žuti karton.

Iz slobodnjaka Sadiković pogađa stativu. Izabranici Admira Adžema nastavljaju napadati. U 55.minuti udarac Bajića sjajano zaustavlja Bandović, a loptu sa gol crte izbija Puzigaća.

Radovca je u 60. minuti zamijenio Purić, a Velkoskog – Duljević.

Miloš Stojčev je u 67.minuti isporobao svoj šut iz slobodnog udarca, ali je Antolović bio oprezan.Purić je kasnije dobro pucao iz daljine nakon prodora. Lopta odlazi pored gola.

Incijativa gostiju isplatila se u narednom napadu kada Bordo tim dolazi u vodstvo. Odbijaner je u mrežu zakucao Duljević nakon greške odbrane Željezničara.

Nakon primljenog gola Adžem ubacuje u igru Turkovića umjesto Sadikovića, dok je Vareu zamijenio Bučan.

Igrao se 76.minut kada stopostotnu priliku nije iskoristio Duljević. krenuo je driblati Antolovića koji je bio uspješniji.

Zeljković je u 87. minuti šutirao, ali je izblokiran. Novu priliku propustio je Duljević u sudiskoj nadoknadi. Ostalo je 1:2.

Sarajevo je slavilo pobjedu u Dolinu ćupova nakon tačno pet godina. Istim rezultatom pobijedili su 2009. Sada su sarajevski rivali poravnati na tabeli sa po 26 bodova./Klix.ba/