Sudar katamarana i jedrilice kod Šolte: Troje mrtvih

U sudaru katamarana i jedrilice u Splitskim vratima potonula je jedrilica. Spašeno je osam osoba, a za dvije se još traga. U tijeku je velika akcija spašavanja.

Katamaran Krilo Eclipse, koji je danas sudjelovao u tragičnoj pomorskoj nesreći između Brača i Šolte, u trenutku sudara plovio je na redovnoj liniji prema Braču. Riječ je o jednom od najvećih putničkih katamarana u floti tvrtke Krilo. Brod je dug 56 metara, može primiti do 440 putnika, a izgrađen je 2001. godine. Doseže brzinu do 42 čvora, zbog čega se ubraja među najbrža putnička plovila koja prometuju hrvatskom obalom.

Nakon nesreće tvrtka Krilo otkazala je više redovnih linija.

Poginule su tri osobe, za jednom osobom se još traga
“U pomorskoj nesreći koja se oko 11,38 sati danas dogodila u akvatoriju između otoka Šolte i Brača, smrtno su stradale tri osobe, a za jednom osobom se još uvijek traga. Ostalim putnicima s jedrilice (četiri osobe) djelatnici hitne medicinske pomoći pružili su medicinsku pomoć na mjestu događaja i nije bilo potrebe za odvođenjem istih u bolnicu” priopćila je policija.

Na mjestu događaja obavit će se očevid kojim će rukovoditi zamjenica županijskog državnog odvjetništva uz sudjelovanje vještaka za promet i uz asistenciju policije.

U tijeku je akcija spašavanja
U akvatoriju Splitskih vrata, između Milne na Braču i otoka Šolte, danas je u tijeku velika akcija traganja i spašavanja pokrenuta nakon teške pomorske nesreće.

Prema najnovijim neslužbenim podacima, osam osoba je spašeno iz mora, dok se za još dvije osobe intenzivno traga. U potragu su uključena dva broda Lučke kapetanije i plovilo Pomorske policije, a kako se doznaje s terena, pridružio im se i veći broj drugih plovila koja su se zatekla u blizini.

Očekuju se službeni detalji
Točne okolnosti koje su dovele do sudara i potonuća jedrilice zasad nisu poznate, a službene informacije još se provjeravaju. Očekuje se da će tijekom dana s više detalja o nesreći i akciji spašavanja izići nadležne službe – Nacionalna središnjica za usklađivanje traganja i spašavanja na moru (MRCC Rijeka), Lučka kapetanija i policija. /HMS/

Preporučeno:

Podijeli:

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

BiH

Lokalno

Svijet

Sport

Kultura

Magazin

Crna kronika

Zdravlje