Predsjedatelj Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH Nikola Špirić (SNSD) ustvrdio je kako se događanja na sjednici tog doma posljednja faza borbe u procesu unitarizacije BiH na koju SNSD ne pristaje.
– Svjedoci ste pokušaja da održimo 14. hitnu sjednicu Doma naroda i osiguramo uredan nastavak prekinute redovite 16. sjednice. Nastavak 16. redovite sjednice podrazumijeva da raspravljamo oko 119 točaka dnevnog reda, a hitna 14. je imala tri točke dnevnog reda – naveo je Špirić.
Dodao je kako nije mogao vjerovati upozorenjima koje je dobivao „da je u Sarajevu formiran politički stožer za destrukciju institucija RS i za dezavuiranje izborne volje građana RS”.
– Ono što nisam mogao vjerovati da će predstavnici Srba iz RS biti dio toga. Pozdravljam volju bošnjačkog korpusa da želi unitarnu BiH, iako se s time nikada neću složiti, a ne mogu vjerovati da postoji netko od Srba tko je dio političkog stožera koji treba urušiti institucije RS i koji treba poslati političku poruku da je za sve nesporazume u ovoj zemlji kriva RS i njeno rukovodstvo – dodao je Špirić.
Naveo je da su kreatori Dejtonskog sporazuma i Ustava BiH dali isti kvantum prava konstitutivnim narodima.
– Mi nećemo pristati da se taj kvantum prava urušava željom pojedinaca da budu dio vlasti. Borba za vlast je legitimna, ali ona mora biti praćena izbornom voljom – dodao je Špirić. /FENA/HMS/














