Djelatnici Profesionalne vatrogasne postrojbe Mostar i dalje aktivno rade na sanaciji i osiguravanju požarišta na odlagalištu otpada Uborak.
Novonastali požar na deponiji, koji je bio uzrokovan paljenjem velike količine guma, uspješno lokaliziran i stavljen pod kontrolu, te u ovom trenutku nema prijetnji za okolne stambene objekte, izvijestili su iz Stožera civilne zaštite Hercegovačko-neretvanske županije (HNŽ).
Iz Stožera podsjećaju kako je na području Grada Mostara i dalje na snazi Odluka o proglašenju tehničko-tehnološke nesreće, koja je donesena nakon izbijanja požara na Uborku 22. lipnja.
Stožer civilne zaštite Grada Mostara ponovno je apelirao na građane da se pridržavaju ranije izdanih preventivnih preporuka u cilju zaštite zdravlja i sigurnosti stanovništva, te je naglasio nužnost kontinuiranog praćenja službenih priopćenja i daljnjih uputa nadležnih gradskih službi./HMS/













