Dva zlatna odličja za Judo klub Borsa na turniru u Španjolskoj

Leona Čuljak i Anastasia Ignatkov, članice Judo klub Borsa iz Mostara, osvojile su zlatna odličja na turniru u Santanderu u Španjolskoj.

Turnir pod nazivom Copa de España okupio je preko 1200 natjecatelja iz više od 100 klubova, uključujući sudionike iz okolnih zemalja.

Ovaj veliki turnir bio je organiziran za uzraste U15 i U18, a posebnu težinu nosi činjenica da je bodovan za one koji žele izboriti svoje mjesto u španjolskoj mladoj reprezentaciji, priopćeno je iz Borse.

Leona Čuljak, s impresivnih sedam pobjeda, suvereno je osvojila zlato. Njezin trijumf nije samo velika osobna pobjeda, već i izvanredna promocija kluba Borsa i Bosne i Hercegovine na međunarodnoj judo sceni.

Nedugo zatim, Anastasia Ignatkov upotpunila je uspjeh također osvojivši zlatnu medalju, dok je Ivana Bebek, nakon napetih borbi, okrunila svoj nastup brončanom medaljom.

Borsino predstavljanje u srcu zapadne Europe nije moglo biti bolje, s obzirom na brojnu konkurenciju u kojoj su pojedine kategorije brojale preko stotinu natjecatelja. Ovi rezultati potvrđuju kontinuitet uspjeha judo kluba Borsa, koji iz godine u godinu dokazuje da ima vrhunske natjecatelje spremne nadmetati se s najboljima u Europi i svijetu, stoji u priopćenju./HMS/