Izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Zlatko Dalić u četvrtak je krenuo na hodočašće dugo 120 kilometara.
Krenuo je od rodnog Livna, a cilj mu je Međugorje. Na put nije krenuo sam nego u društvu trojice prijatelja. “Odlučnost, vjera i ispunjenje zavjeta. Sretan i blagoslovljen put našim hodočasnicima Juri, Daliću i ekipi, koji su se uputili pješke iz Livna prema Međugorju.
Neka ih prati blagoslov Kraljice mira na svakom koraku i neka im se zavjet usliši”, glasi objava na Facebooku uz fotografiju četvorice hodočasnika. Ovo nije prvi put da se Dalić odlučio na ovakav pothvat.
Podsjetimo, slično hodočašće imao je i uoči Svjetskog prvenstva u Katru 2022. godine, kada je s ruksakom na leđima do Međugorja hodočastio tri dana. Tada je na Instagramu objavio poruku: “Hvala ti, Majko Božja, za sav blagoslov! U tebe se, Gospodine, uzdam”.
Dalić inače često ističe koliko mu vjera znači, a otkrio je i da posti prije utakmica. Također, hrvatski izbornik se često pojavljuje na duhovnim susretima i koncertima poput ‘Progledaj srcem’, a u javnim istupima više je puta svjedočio o tome koliko mu je vjera pomogla u najtežim životnim trenucima.
Hrvatska nogometna reprezentacija igra prvu utakmicu na Svjetskom prvenstvu 2026. protiv Engleske 17. lipnja u 22:00 u Dallasu. Dalić do ponedjeljka FIFA-i mora poslati popis od 35 do 55 igrača na koje računa za Svjetsko prvenstvo.














