Manchester City ulazi u ljeto velikih promjena, a klupu bi od Pepa Guardiole trebao preuzeti Enzo Maresca. Klub je u posljednjih godinu i pol dana značajno osvježio momčad, pri čemu su mnogi ključni igrači iz Guardioline ere otišli, a zamijenile su ih mlađe, energične alternative.
Unatoč tome, neki od novopridošlih igrača mogli bi se ponovno naći na izlaznim vratima jer se nisu uspjeli izboriti za redovitu minutažu, što bi moglo dovesti do prometnijeg prijelaznog roka od očekivanog. U takvoj situaciji, čak i Joško Gvardiol, kojeg se smatra nedodirljivim, privlači interes drugih klubova, pa će biti zanimljivo pratiti daljnji razvoj situacije oko slaganja momčadi. Analizu cijele momčadi napisao je The Ahletic.
Gvardiol bi trebao ostati
Hrvatski reprezentativac, iako ima tek 24 godine, jedan je od ključnih igrača Cityja s ugovorom do 2028. godine. Navodno je razmatrao svoje opcije u trenutku kad mu je City ponudio novi, poboljšani ugovor, a za njega su interes pokazali Bayern i Real Madrid.
Međutim, prema posljednjim informacijama The Athletica, Gvardiol će ipak potpisati novi ugovor i ostati u Manchesteru. Čini se da se odlično snašao i udomaćio kako u klubu, tako i u samom gradu.
U City je stigao na ljeto 2023. godine za 90 milijuna eura iz Leipziga, a u međuvremenu je upisao 122 nastupa uz 13 pogodaka i 10 asistencija. Sa Cityjem je osvojio četiri trofeja – Premier ligu, Carabao kup, Klupsko svjetsko prvenstvo te UEFA-in Superkup./HMS/














