Modrić i Kramarić donijeli pobjedu Hrvatskoj

Hrvatska nogometna reprezentacija otvorila je kvalifikacije za Europsko prvenstvo pobjedom 2:0 (0:0) protiv Malte na Maksimiru.

Nakon neuvjerljivog prvog poluvremena već u 17. sekundi drugog dijela Luka Modrić je svojim prvim pogotkom za nacionalnu vrstu nakon tri godine posta probio malteški bunker, a pobjedu je potvrdio odlični Andrej Kramarić svojim prvim golom za Vatrene u svom prvom službenom nastupu, a drugom ukupno.

Pomoglo je isključenje Borga u 31. minuti nakon udaranja Marija Mandžukića., pa je Hrvatska 60-ak minuta imala brojčanu prednost protiv čvrstih i organiziranih Maltežana.

U početnoj postavi Hrvatske bilo je dosta novih snaga, startali su Alen HalilovićHrvoje Milić i Marcelo Brozović./hrt.hr/