Hrvatski Medijski Servis

Zvezda prvi put u Ligi prvaka, Salzburg najveći luzer!

Dakle u povijesti Lige prvaka nema većega gubitnika pretkola od Salzburga!

Siroti iskompleksirani Austrijanci – koji imaju novca gotovo koliko treba – i 13. su put ispali ne nakoj stubi kvalifikacija!

Još 1994. tadašnji Casino Salzburg igrao je u skupini Lige prvaka s Milanom, Ajaxom i AEK-om, a otad 13 posrtaja, od kojih je većina bila pravi krah!

Pogledajte taj niz klubova koji je u raznim fazama pretkola izbacivao Salzburg: Steaua, Sparta Prag, Valencia, Šahtar, Makabi Haifa, Hapoel Tel Aviv, luksemburški Dudelange, Fenerbahce, Malmö dvaput za redom, Dinamo, Rijeka i sad Crvena zvezda!

Nakon 0:0 na praznoj Marakani, Salzburg je kod kuće vodio s 2:0 protiv srpskoga prvaka golovima Dabbura u 45. i 48. minuti, ali je Zvezda u minuti došla do dva gola u gostima koja su joj donijela prolazak! Ben Nabouhane zabio je u 65. i u 66. minuti.

Mladi hrvatski reprezentativac Marin Pongračić igrao je cijeli susret za Salzburg.

Prvi je to ulazak bivšeg europskog prvaka u skupinu LP, čime su ušli u društvo Hajduka (1), Partizana (2), Maribora (3) i Dinama (6) kao klubova s prostora bivše države koji su bili među europskom nogometnom elitom.

Druge dvije utakmice nisu ponudile ništa od drame: Benfica je u Solun donijela skromnih 1:1, ali je onda natrpala PAOK s 4:1.

Prijović je doveo Grke u vodstvo u 13. minuti, ali solunski pakao brzo su utišali Jardel u 20., Eduardo Salvio iz penala u 26., Pizzi u 39. i ponovno Salvio s bijele točke u 49. minuti.

Dok je PSV u Eindhovenu razbio bjeloruski BATE s 3:0 (Bergwijn 14., De Jong 36., Lozano 62.) te s ukupnih 6:2 ušao u LP.