Hrvatski Medijski Servis

VIDEO Zrinjski slavio na Pecari protiv Malmoa i časno okončao europsku avanturu

Nogometaši Zrinjskog časno su se oprostili od europske avanture koju su imali ovog ljeta, pošto su na Pecari uspjeli svladati ekipu Malmoa sa 1:0.

Otvaranje susreta nije ponudilo mnogo toga, pošto je igra u dva navrata bila prekinuta zbog ozljede napadača Malmoa Antonssona.

On je već u 6. minuti morao napustiti igru, a zamijenio ga je Molins.

Nakon toga Zrinjski preuzima inicijativu, te dolaze u nekoliko prilika. Prva je viđena u 10. minuti, kada se Lendrić našao u prilici, ali je signalizirano zaleđe.

U 18. minuti je sjajnu priliku imao Lendrić. Sjajnu akciju su odigrali Čurjurić i Mandić, a na kraju je Lendrić promašio s nekoliko metara.

Nastavio je Zrinjski napadati, a novu priliku smo vidjeli nakon pola sata igre. Tada je Govedarica ušao u sredinu, šutirao, lopta je zakačila defenzivca gostiju, te je na kraju Lendrić za djelić sekunde zakasnio da loptu gurne u mrežu, piše scsport.ba

U završnici poluvremena je jednu priliku imao i Malmo, ali je udarac Christiansena izblokirao Jakovljević.

I u drugom poluvremenu je nešto bolji protivnik na terenu bio Zrinjski, već u uvodnim minutama je prijetio preko Šovšića i Čurjurića, ali promjene rezultata i dalje nije bilo.

Malmo je nastavio igrati svoju igru, branili su se Šveđani, točnije prepustili su igru Zrinjskom, te čekali prilike iz kontra napada.

Zrinjski do pogotka dolazi u sudačkoj nadoknadi, nakon što je u posljednjoj minuti regularnog dijela za Plemiće dosuđen jedanaesterac.

Siguran izvođač je bio Damir Šovšić, koji je tako donio trijumf Zrinjskom.

Malmo je tako s ukupnih 3:1 prošao dalje, a Zrinjski se okreće domaćem prvenstvu.

Usprkos ovom ispadanju, u Zrinjskom sigurno mogu biti zadovoljni ovoljetnom europskom avanturom, u kojoj je mostarski klub prošao dva pretkola, eliminirao je Akademiju Pandev, a zatim je skinuo skalp i nizozemsku Utrechtu.

Pobjeda nad Utrechtom je i jedna od najvećih pobjeda u povijesti kluba, a Malmo je pokazao kako je kvalitetnija ekipa i zasluženo prošao u play-off.

Zrinjski – Malmo 1:0

Zrinjski: Brkić, Tičinović (od 72. Bencun), Barbarić, Jakovljević, Kadušić, Čurjurić (od 82. Čirjak), Šovšić, Rustemović, Mandić (od 65. Stojkić), Govedarica, Lendrić.

Malmo: Dahlin, Larsson, Knudsen, Safari, Lewicki, Bachirou, Rosenberg (od 87. Gall), Christiansen (od 68. Trautasston), Bengtsson, Antonsson (od 6. Molins), Nielsen.