Hrvatski Medijski Servis

Zrinjski siguran protiv Čelika, Velež slavio u Ugljeviku

Foto. Fena

Nogometaši Zrinjskog pobijedili su na svom terenu Čelik rezultatom 3:0 u susretu 9. kola Premijer lige BiH.

“Plemići” su dominirali od prve minute susreta, a tu dominaciju kapitalizirali su već u 16. minuti kada je za 1:0 pogodio Miljan Govedarica.

Samo četiri minute kasnije bilo je 2:0, a strijelac je bio Ivan Čurjurić. Konačnih 3:0 postavio je Tomislav Barbarić u 54. minuti susreta.

Zrinjski je današnjom pobjedom nastavio pobjednički niz na domaćem terenu. “Plemići” su u dosadašnja četiri susreta na stadionu pod Bijelim brijegom upisali četiri pobjede pri tome ne primivši niti jedan gol.

Velež je u 9. kolu Premijer lige BiH gostovao u Ugljeviku kod Zvijezde 09, a na kraju su Rođeni slavili veoma važnu pobjedu rezultatom 1:2.

Velež je od prvog minuta bio konkretnija momčad na terenu. Igrao je tim Feđe Dudića jako dobro, ali im je falila konkretna završnica.

Brandao je u dva navrata dobro zaprijetio mladom Manojloviću. Ipak, mladi čuvar mreže Zvijezde 09 je sjajnim intervencijama spašavao svoj gol.

Potom je uslijedio period mirne igre. Nije bilo previše uzbuđenja sve do 32. minute kada je Fajić u odličnoj poziciji za šut, ali iz dobre pozicije šutira pored gola.

Isti igrač u 42. minuti propušta još jednu odličnu šansu. Dobro je gađao, no udarac je završio na stativi i propala je još jedna odlična šansa za goste iz Mostara.

Na odmor se otišlo bez golova, a u nastavku je Velež ponovo krenuo ofanzivno. Hasanović je umalo zabio gol iz slobodnjaka u 52. minuti, da bi zatim domaća momčad imaala dvije fantastične prilike.

U 59. minuti inicijativa Veleža se isplatila. Vehabović je umakao obrani Zvijezde 09 i pogodio je za prednost Rođenih od 0:1.

Velež se nakon gola malo povukao, a domaći su to iskoristili u 75. minuti kada lošu reakciju obrane mostarske ekipe kažnjava Stjepanović koji pogađa za 1:1.

Međutim, radost domaćih trajala je samo tri minute. Brandao je u 78. minuti sjajno pogodio za novo vodstvo Rođenih od 1:2.