Hrvatski Medijski Servis

VIDEO/ ZRINJSKI PORAŽEN U ŠVEDSKOJ Malmö uvjerljivim slavljem odškrinuo vrata play-offa

Nogometaši Malmöa pobijedili su u Švedskoj u prvoj utakmici trećeg pretkola Europske lige ekipu Zrinjskog rezultatom 3:0 i tako odškrinuli vrata play-offa.

Domaći su bili razigraniji u prvom poluvremenu, kontrolirali posjed lopte, stvorili veliki broj prilika, ali je obrana gostiju na čelu sa sjajnim Brkićem bila na nivou.

Zrinjski je mogao povesti kada se pred golom domaćih nije najbolje snašao Govedarica, a onda je uslijedila kazna u 36. minuti. Bengtsson se najbolje snašao u velikoj gužvi i pospremio loptu u mrežu.

Molins je nakon jednog duela u 45. minuti namjerno pokosio Jakovljevića. Bio je to krvnički start s leđa, ali igrač Malmöa je dobio samo žuti karton, a sličan prekršaj dogodio se i u 48. minuti. Igrač Malmöa je skoro slomio nogu Šovšiću, a nije dobio ni žuti karton.

U nastavku susreta Malmö je bio još opasniji po gol raspoloženog Brkića, koji je ipak još dva puta morao vaditi loptu iz svoje mreže.

Prvo se Christiansen u 66. minuti prošetao kroz obranu Plemića nakon dodavanja Rosenborga, a na velikih 3:0 povisio je Rieks nakon što je pokupio jednu odbijenu loptu nakon Brkićeve intervencije.

Do kraja susreta Zrinjski nije uspio postići gol koji bi im itekako mnogo značio kada su mogućnosti za prolazak u pitanju. Ovako će Plemići za sedam dana u Širokom Brijegu imati težak zadatak kako bi nadoknadio zaostatak iz Švedske./HMS/

About the Author
NAPOMENA: Komentari kojima se krši Etički kodeks Vijeća za tisak, koji sadrže uvrijedljive, klevetničke i diskriminirajuće sadržaje bit će uklonjeni.