REMI NA POLICAMA

Žestoko je danas bilo u Trebinju: Borac došao kao veliki favorit, a kući otišao sa jednim bodom

U uzbudljivom i na trenutke žestokom duelu na kraju pobjednika nije bilo, a susret je obilježio veliki broj žutih kartona.

Borac je imao veći posjed lopte tijekom većeg dijela prvog poluvremena, ali je Leotar sjajno zatvarao prilaze svom golu i aktualni prvak BiH nije imao previše prostora u napadu, piše Sportsport.ba.

Leotar je prepustio loptu gostima i čekao je šansu iz kontre, da bi u 24. minuti domaći sastav uspio nakon jednog prekida doći do gola.

Maksimović je sjajno prevario Mollsa i izborio je slobodan udarac kod korner zastavice. Nakon ubacivanja Perišića, Đurić spušta loptu, a Dejan Maksimović pogađa za 1:0.

Borac nije uspio da stvori pravu šansu u prvom dijelu, a Leotar je u finišu umalo došao i do drugog gola.

Ponovo je prekid napravio dosta problema gostima, Aćimović je imao šansu da zabije sa pet metara, ali je Jovo Lukić spasio na gol-liniji i na odmor se otišlo vodstvom domaćeg tima od 1:0.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme gosti su izjednačili. Milan Vušurović je iz prvog kontakta sa loptom po ulasku u igru izjednačio na 1:1.

Prethodno se Jovo Lukić oslobodio protivnika i šutirao, Vukanović mu je odbranio udarac, a zatim je Vušurović iz sumnjive pozicije s obzirom da se na usporenoj snimci čini da je pogodio za 1:1.

Borac je dominirao i u ostatku drugog dijela, a u 72. minuti došlo je do pravog haosa na terenu. Igrači su se našli u žestokom sukobu, podijeljen je veliki broj kartona, a pod tuš je zbog crvenog morao igrač domaćeg tima Marko Perišić.

Gosti su očekivano krenuli po pobjedu sa igračem više. Imali su gosti nekoliko dobrih pokušaja, ali falio je završni udarac.

Ostalo je na kraju 1:1 i ovo je svakako veliki bod za Leotar koji je pred meč bio apsolutni autsajder.