Željezničar nakon preokreta porazio Mladost

U 13. kolu BHT PLBiH, Željezničar je nakon preokreta porazio Mladost DK sa 2:1.

Prvu opasnu priliku imali su gosti u osmoj minuti preko Fanima. Minut kasnije prijetio i Željo preko Veselinovića.

Domaći su imali incijativu prvo poluvrijeme, ali ipak se zatresla njihova mreža. U 35. minuti Fanimo pogađa na asitenciju Hiroša za 0:1 i to je b io rezultat prvog poluvremena.

U nastavku, Plavi su ubacili u brzinu više. Prilike su imali Pavić i vesleinović, a u 55. minuti Šrilić pogađa za 1:1.

Tri mninute nakon gola pokušao je i Sipović, dok je i Mladost zaprijetila, ali ostalo je 1:1.

U 70. minuti preokret na Grbavici kada je Krpić pogodio za 2:1 i vodstvo Željezničara.

Do kraja meča Plavi su imali još nekoliko prilika, ali ostalo je 2:1, čime su upisali vrijedna tri boda u borbi za vrh tablice.