Ministar pravde BiH Davor Bunoza. Foto: N1

Vijeće ministara BiH formiralo Radnu skupinu za izmjene Ustava i Izbornog zakona

Na prijedlog Ministarstva pravde, Vijeće ministara na današnjoj je sjednici donijelo Odluku o formiranju Radne skupine za pripremu nacrta amandmana na Ustav Bosne i Hercegovine i nacrta zakona o izmjenama i dopunama Izbornog zakona Bosne i Hercegovine, s ciljem izvršenja presuda Europskog suda za ljudska prava u Strasbourgu.

Odlukom se provodi zaključak Vijeća ministara BiH sa sjednice na kojoj je usvojen Revidirani akcijski plan za izvršenje presuda Europskog suda za ljudska prava u pojedinačnim predmetima Zornić, Sejdić i Finci, Pilav, te Pudarić protiv Bosne i Hercegovine.

Radna skupina ima 12 članova, i to tri predstavnika Vijeća ministara BiH (Davor Bunoza, Radomir V. Lukić i Albin Muslić) po tri predstavnika Zastupničkog i Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH (Mladen Bosić, Nihad Omerović, Predrag Kožul te Sredoje Nović, Marina Pendeš i Šefik Džaferović), dva predstavnika Vlade Federacije BiH (Nerin Dizdar i Vedran Škobić) i jednog predstavnika Vlade Republike Srpske (Zlatko Knežević).

Zadatci Radne skupine, među ostalim, uključuju pripremu nacrta amandmana na Ustav Bosne i Hercegovine te nacrta zakona o izmjenama i dopunama Izbornog zakona Bosne i Hercegovine, koji će biti dostavljeni Vijeću ministara BiH u proceduru prihvaćanja i upućivanja u daljnju proceduru usvajanja Parlamentarnoj skupštini BiH, sukladno rokovima propisanim Revidiranim akcijskim planom. /HMS/

Preporučeno:

Podijeli:

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

BiH

Lokalno

Svijet

Sport

Kultura

Magazin

Crna kronika

Zdravlje