West Ham United je u prvom susretu u 2017. godini ugostio Manchester United. Nakon što je Sofiane Feghouli u 15. minuti neopravdano isključen Čekićare je čekao jako težak zadatak. Iako su imali nekoliko izglednih prilika domaći nisu izdržali i na kraju su poraženi s 2:0…

Domaći su imali više od igre na otvaranju susreta, Dimitri Payet je u osmoj minuti nanizao nekoliko igrača Uniteda, ali završni udarac bio je mlak i lak plijen za Davida de Geu. Puno konkretnija prijetnja po gostujućeg vratara dogodila se u 11. minuti, Hammersi su započeli akciju duboko u svojoj polovici i munjevito se stvorili pred protivničkim golom. Payet je u završnici lijepo proigrao Manuela Lanzinija koji puca prema golu, ali De Gea se lijepo protegnuo i obranio njegov pokušaj.

Kada je sve bilo na strani Hammersa, šok. Ne, nije West Ham primio pogodak već je Sofiane Feghouli potpuno neopravdano zaradio izravni crveni karton . Feghouli i Phil Jones u klizećem startu išli su na jednu loptu što je rezultiralo žestokim sudarom na travnjaku, Alžirac nije imao nikakvu namjeru faulirati Jonesa, s obje noge na travnjaku isključiva namjera bila mu je lopta, ali za suca Mika Deana to je izravni crveni karton. Tragična odluka glavnog suca.

75 minuta s igračem manje protiv Manchester Uniteda izgledalo je kao nemoguća misija za Hammerse. Kako je bilo za očekivati gosti su zagospodarili posjedom, lopta je bila gotovo 63% vremena u njihovim nogama, ali domaći su oformili čvrsti zid pred svojim vratima i Crveni vragovi su teško dolazili do izglednih prilika.

Jednoj od takvih svjedočili smo u 26. minuti, Zlatan Ibrahimović proigrao je Mhitarjana koji prosljeđuje loptu za Valenciju. Valencia je imao cijeli gol kao na dlanu, ali fenomenalnom reakcijom Darren Randolph zaustavlja njegov pokušaj. Na odbijancu je Lingard koji umjesto u praznu mrežu loptu šalje u desnu stativu. Fenomenalna reakcija Randolpha i određena doza sreće sačuvali su Hammerse.

“Krezubi” domaćini pokazali su da i takvi mogu biti izrazito opasni. U posljednjoj minuti prvog dijela Lanzini je pronašao malo mjesta za sebe na rubu kaznenog prostora, lijepo naciljao desne rašlje, a De Gea se još jednom protegnuo koliko je dug i širok i krajnjim naporom odbio njegov pokušaj u korner.

U drugom dijelu terenska premoć gostiju bila je još izraženija, ali prava velika prigoda ponovno je otišla na domaću stranu i to u 60. minuti. United je izgubio loptu, ona se našla u nogama Lanzinija koji bez previše razmišljanja idealno proigrava Antonija. Našao se Antonio u situaciji oči u oči s De Geom, ali Španjolac je još jednom fantastično reagirao i izašao kao pobjednik.

Koliko je bio skup promašaj Antonija Hammersi su saznali vrlo brzo, u 62. minuti Marcus Rashford je ispremiješao obranu na lijevoj strani kaznenog prostora, odigrao povratnu loptu za prilično usamljenog Matu koji konačno probija Randolpha i dovodi goste u vodstvo.

Konačno rješenje u pogledu pitanja pobjednika, ako je ono uopće i postojalo nakon isključenja Feghoulija stiglo je u 78. minuti. Pedro Obiang pokušao je očistiti jednu loptu, ali učinio je to prilično loše, Ander Herrera blokirao je njegov pokušaj. Nakon bloka lopta se odbila na noge Ibrahimovića koji ne može propustiti takvu prigodu, 2:0 za goste./HMS/