VIDEO Remi Fiorentine i Intera, asistencija Brozovića

U derbiju 16. kola talijanskog nogometnog prvenstva Fiorentina i Inter su u Firenzi odigrali 1-1, a domaći sastav je izborio bod golom u sudačkoj nadoknadi.

Inter je poveo već u osmoj minuti utakmice, a pogodak je zabio Borja Valero na asistenciju hrvatskog reprezentativca Marcela Brozovića.

Hrvatski veznjak je uputio prekrasan pas Valeru koji je u zabio u donji lijevi kut. U nastavku susreta Inter je mogao razriješiti sve dvojbe oko pitanja pobjednika, no gosti su igrali previše pasivno. Kazna je stigla u trećoj minuti sudačke nadoknade kada je Dušan Vlahović zabio za 1-1 nakon brze kontre.

Brozović je odigrao cijeli susret za Inter, dok je Milan Badelj za domaći sastav igrao do 66. minute.

Roma je na Olimpicu pobijedila SPAL sa 3-1 okrenuvši rezultat u drugom poluvremenu. SPAL je poveo u 44. minuti golom Andree Petagne iz kaznenog udarca, no domaćin je u nastavku okrenuo rezultat s tri gola, a strijelci su bili Lorenzo Pellegrini (53), Diego Perotti (66-11m) i Henrik Mhitarjan (83).

Nikola Kalinić je za Romu zaigrao od 89. minute, dok Karlo Letica nije nastupio za goste.

REZULTATI:
Roma – SPAL 3-1 (Pellegrini 53, Perotti 66-11m, Mhitarjan 83 / Petagna 44-11m)
Fiorentina – Inter 1-1 (Vlahović 90+3 / Valero 8)
Juventus – Udinese 3-1 (Ronaldo 9, 39, Bonucci 45+1 / Pussetto 90+4)
Milan – Sassuolo 0-0
Bologna – Atalanta 2-1 (Palacio 12, Poli 53 / Malinovski 60)
Verona – Torino 3-3 (Pazzini 70-11m, Verre 77, Speinski 84 / Ansaldi 37, 61, Bernguer 55)