VIDEO Poraz Sarajeva od BATE Borisova, utakmica prekidana zbog baklji

Sarajevo je poraženo u prvom susretu 3. pretkola Europske lige na zeničkom stadionu Bilino polje od bjeloruskog prvaka BATE Borisova s 1:2 (0:1).

Gosti su u vodstvo došli već u 19. minuti, nakon prodora po lijevoj strani i asistencije Hervainea Moukama za Dmitrija Baga koji je sigurno pogodio za 0:1.

Sarajevo je nakon toga zaprijetilo prizemnim šutem izvan 16-erca Benjamina Tatara u 25. minuti, ali je lopta zamalo otišla pored gola.

Na ubacivanje Slobodana Milanovića u 35. minuti, Haris Handžić glavom je šutirao sa oko sedma metara, ali je lopta otišla preko gola. Handžić je i u 37. minuti iz još bolje situacije šutirao glavom pored gola.

Ponovo je Handžić u 53. minuti pokušao sa oko osam metara iskosa sa lijeve strane, ali je pogodio vanjski dio mreže gostujućeg gola. Anel Hebibović je u 66. minuti dobro šutirao sa oko 20 metara. Međutim, lopta je završila pored desne stative u korneru.

Uzvratio je u 68. minuti kapetan gostiju Igor Stasevich, čiji je šut golman Sarajeva Vladan Kovačević skrenuo u korner.

Gostima je u 71. minuti dosuđen penal, jer je stoper Darko Lazić rukama u svom 16- ercu zaustavio Maksima Skavysha. Siguran realizator za vodstvo BATE Borisova od 0:2 bio je asistent kod prvog gola- Mokuam.

Zbog ponovljenog ubacivanja baklji na teren te ispaljivanja topovskih udara, delegat susreta Tugomir Frajman iz Slovenije i glavni sudac Alexandre Boucaut iz Belgije, u 76. minuti, kao što su i najavili na kraju 1. poluvremena da će uraditi, prekinuli su utakmicu te su povukli igrače u unutrašnjost stadiona.

Uslijedio je sedmominutni prekid i sastanak, nakon kojeg su se akteri vratili na teren pa je utakmica nastavljena. Sarajevo je u nastavku zaigralo puno bolje te preko Handžića, kojeg je uposlio rezervista Aladin Šišić, u 79. minuti smanjilo rezultat na 1:2.

Šišić je i u 84. minuti dobro centrirao, a golman gostiju Anton Chichakan vrhovima prstiju zahvatio loptu koja se od prečke odbila u teren.

Veliku priliku za poravnanje Sarajevo je imalo u 87. minuti, kada je Geodon Guzina uposlio Šišića, ali on iz blizine nije uspio dobro zahvatiti loptu. Sarajevo je do kraja nastavilo s napadima, ali se rezultat nije mijenjao.

Mada je njegovo ime bilo uneseno u službeni zapisnik, Mersudin Ahmetović ipak nije mogao početi utakmicu pa je umjesto njega u početnom sastavu Sarajeva bio Haris Handžić, koji je i postigao gol nade za Sarajevo pred uzvrat u Bjelorusiji.