VIDEO/ KOVAČ KIPIO OD BIJESA Nürnberg u 91. minuti promašio penal za pobjedu nad Bayernom

Bayern je u 31. kolu Bundeslige odigrao samo 1:1 u gostima kod pretposljednjeg Nürnberga, a izbjegao je poraz samo zahvaljujući neiskorištenom kaznenom udarcu domaćina u prvoj minuti sudačke nadoknade, pa je utrka za njemački naslov ostala otvorena.

Jučerašnji kiks Borussije Dortmund otvorio je momčadi Nike Kovača vrata da danas pobjedom tri kola prije kraja pobjegne na “+4 “i praktički osigura titulu, ali i ovako su Bavarci povećali vodstvo s jednog na dva boda.

Bod je Bayernu spasio Serge Gnabry pogotkom u 74. minuti nakon što su domaćini neočekivano poveli preko Matheusa Pereire, koji je u 48. minuti poslao u mrežu odbijanac nakon obrane gostujućeg vratara Svena Ulricha.

Kovačeva momčad bila je vidljivo izdrmana i trebalo joj je neko vrijeme za oporavak nakon primljenog gola. Nakon niza dobrih prilika koje su uslijedile Gnabry je napokon u 74. minuti lijepim volejom svladao domaćeg vratara.

Domaćini su imali penal u 91. minuti. Tim Leibold je stavio loptu na bijelu točku, ali pogodio je okvir gola.

Na kraju je i Bayern, čiji je trener Niko Kovač cijelo drugo poluvrijeme šetao uz aut-liniju ljut kao ris, mogao doći do pobjede. No, u posljednjoj minuti sudačke nadoknade (90+5) Kingsley Coman je u kontranapadu sam izašao pred vratara domaćina i pucao ravno u njega.

Do kraja prvenstva ostala su još tri kola, a Bayern je prvi sa 71 bodom, Dortmund je drugi sa 69 i tako se ponovno vratio u utrku za naslov prvaka. Nürnberg je ovim bodom stigao do 17. mjesta s 19 bodova, a bod manje ima zadnji Hannover.

Bayern ima dosta težak raspored do kraja. U sljedećem kolu mu dolazi Hannover, a onda ide u goste kod RB Leipziga, a u zadnjem kolu očekuje ga okršaj s Frankfurtom koji se bori za Ligu prvaka.

Dortmund će igrati protiv Werdera, Fortune i Borussije M.