VIDEO Brekalo strijelac i asistent u pobjedi, poraz Eintrachta bez Rebića

Hrvatski reprezentativac Josip Brekalo bio je strijelac i asistent u pobjedi Wolfsburga, iako je ušao u igru tek u 77. minuti susreta protiv Herthe u dvoboju 2. kola Bundeslige.

Brekalo se u 82. minuti probio po lijevom boku, driblingom se riješio čuvara i zatim s vrha kaznenog prostora precizno pogodio donji desni kut za 2:0, a u prvoj minuti sudačke nadoknade asistirao je Jérômeu Roussillonu za konačnih 3:0 u gostima kod berlinske Herthe, koju vodi hrvatski trener Ante Čović. Vodeći pogodak za Wolfsburg postigao je Wout Weghorst u 9. minuti iz kaznenog udarca.

Eintracht iz Frankfurta u nedjelju je bez hrvatskog napadača Ante Rebića u 2. kolu izgubio na gostovanju kod Leipziga 1:2. Za Leipzig strijelci su bili Timo Werner (10) i Yussuf Poulsen (80), a utješni pogodak za goste zabio je Gonçalo Pacincia (89).

Prije tri dana trener Eintrachta Adi Hütter kritizirao je Rebića zbog nezalaganja na utakmici kvalifikacija za Europsku ligu protiv Strasbourga u kojoj su poraženi 0:1. U nedjelju u 2. kolu Bundeslige izostavio ga je iz momčadi, za Rebića nije bilo mjesta ni na klupi za pričuve.