Hrvatski Medijski Servis
IZ MINUTE U MINUTU

Uvjerljiva pobjeda Željezničara za povratak na vrh tabele

Nogometaši Željezničara pobijedili su večeras na Grbavici Zvijezdu 09 sa 6:0, u posljednjem susretu 10. kola Premijer lige BiH.

Pitanje pobjednika “plavi” sa Grbavice riješili su već nakon tridesetak minuta igre kada su imali prednost od tri gola.

U vodstvo su došli u 19. minuti golom Enesa Sipovića. Korner sa desne strane izveo je Štilić a u šesnaestercu gostiju najviši je bio Sipović i glavom poslao loptu u mrežu.

U 30. minuti bilo je 2:0. Pavić je ubacio s lijeve strane u šesnaesterac, Štilić je šutirao glavom, lopta je zakačila obrambenog igrača Zvijezde Vojinovića i završila u golu. Šest minuta kasnije Štilić postiže pogodak za visokih 3:0. Zajmović je šutirao s ruba šesnaesterca, golman Zvijezde je odbio loptu a na pravom mjestu bio je Štilić i sa sedam-osam metara zakucao loptu pod gredu.

I u drugom poluvremenu Željezničar je nastavio s napadima, a do četvrtog gola došao je nu 52. minuti preko Zajmovića koji je pogodio sa dvadesetak metara. U 73. minuti Hajdarević je izbjegao ofsajd zamku i izašao sam pred golmana Manojlovića i pogodio za 5:0, a konačnih 6:0 postavio je Asim Zec u 81. minuti.