URUGVAJ – FRANCUSKA 0:2 Veliki kiks urugvajskog golmana gurnuo Francusku u polufinale

Prvu četvrtfinalnu utakmicu SP-a odlučila je nevjerojatna greška Fernanda Muslere, koji je Francuskoj protiv Urugvaja omogućio laganu pobjedu (2:0) i prolazak u polufinale, piše Index.hr.

Tamo je čeka pobjednik drugog dvoboja četvrtfinala, koji od 20 sati igraju Brazil i Belgija.

Utakmicu bez puno prilika odlučili su vratari. Konkretno, obrana prvenstva, koju je u zadnjoj minuti prvog dijela napravio francuski vratar Hugo Lloris i najgori golmanski kiks na SP-u, djelo Muslere u 62. minuti. Posebno je bitan tajming u kojima su tako reagirali, točnije rezultat koji je bio u tim trenucima.

Francuska je povela 1:0 u 40. minuti. Bentancour je na desnoj strani opalio Tolissoa po nozi i zasluženo dobio žuti karton. Griezmann odlično centrira iz slobodnjaka, a Varane još bolje skače i precizno u letu pogađa glavom u malu mrežu.

Pet minuta kasnije, Llorisovo remek djelo i Godinov veliki promašaj omogućavaju Francuskoj da na poluvrijeme ode s vodstvom. Torreira je ubacio iz slobodnjaka s desne strane, Caceres je najviši i glavom odlično gađa Llorisov donji desni kut. Gol se čini neminovan, ali Lloris leti prema stativi i jednom rukom brani siguran gol. Godin nalijeće na odbijanac, ali s “pola metra” od gola šalje loptu visoko preko vrata./HMS/