EURO 2020

UKRAJINA – MAKEDONIJA 2:1 Ukrajina u ludoj utakmici došla do važne pobjede

Ukrajina je u 2. kolu skupine C Europskog prvenstva u Bukureštu pobijedila Makedoniju 2:1.

Ukrajina se od prve minute nametnula Makedoncima. Vezna linija Ševčenkove momčadi odmah je dobila bitku u sredini terena i Ukrajinci su neprestano prijetili.

Već u 11. minuti se Jaremčuk othrvao čuvaru i krenuo sam prema Dimitrievskom. Bio je u čistoj situaciji za udarac, ali je nepotrebno tražio Malinovskog na lijevoj strani. Ristovski je uklizao i odbio u korner, piše Index.hr.

Odlična Ukrajina u prvom poluvremenu

U 28. minuti razigrani Malinovskij je sjajno našao Jarmolenka koji puca iz okreta, ali Dimitrievski skreće u korner iz kojeg je Ukrajina povela. Malinovskij je ubacio, a Karavajev na prvoj stativi odlično petom produžio na drugu stativu. Ondje je Jarmolenko bio potpuno sam iako mu je lopta otišla praktički u mrtvi kut. No Jarmolenko je ostao priseban i ugurao ju je u gol za 1:0.

Sve je bilo gotovo pet minuta kasnije nakon još jedne krasne akcije Ukrajine u tri poteza. Zinčenko je na desnom krilu vidio Jarmolenka koji iz prve odigrava Jaremčuku. Velkovski je potpuno zaspao i Jaremčuk se sjurio prema Dimitrievskom te rutinski zabio u prvi kut za velikih 2:0.

Mogli su Ukrajinci u 40. minuti i do trećega gola, ali je Dimitrievski odlično reagirao nakon neopreznog poteza Velkovskog, koji je poslao loptu prema vlastitom golu.

Makedonci su bolje ušli u drugo poluvrijeme i već u 47. minuti je Pandev odlično proigrao Ademija, a njegov jako dobar udarac u prvi kut Buščan odbija u korner.

Četiri minute kasnije Karavajev je u jako dobroj situaciji glavom pucao u Dimitrievskog, a Makedonija se vratila u 57. minuti.

Alioski promašio penal pa zabio

Trajkovski je uputio strašan udarac koji Buščan jedva odbija u gredu. Pandev natrčava na odbijenu loptu, ali ga Karavajev ruši. Buščan je obranio penal Alioskom, ali je loptu odbio ravno u noge Leedsovom igraču, koji ne griješi iz drugog pokušaja.

Kako je utakmica odmicala, Makedonija se sve više otvarala, a Ukrajinci su se orijentirali na kontre. Iz jedne takve je Karavajev u 65. minuti vratio povratnu loptu koju je Jarmolenko propustio Malinovskom, ali je Dimitrievski obranio njegov udarac.

U 74. minuti Cigankov je imao mrtvu šansu. Nekoliko minuta nakon što je ušao u igru u odličnoj poziciji našao ga je Malinovskij, ali je Cigankov u čistoj prilici pucao pokraj gola.

Ukrajina se u 84. minuti mogla spasiti neizvjesne završnice. Argentinski sudac je na intervenciju VAR-a dosudio penal zbog igranja rukom Avramovskog u živom zidu, ali je Dimitrievski odlično obranio udarac Malinovskog s bijele točke.

Makedonci su do kraja pokušali izjednačiti, a najbliže je bio Trajkovski, koji je u četvrtoj minuti nadoknade s ruba šesnaesterca pucao pokraj gola./HMS/