PREMIJER LIGA BIH

U gradskom derbiju pobjeda pripala Tuzla Cityju

U okviru devetog kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine FK Tuzla City je ugostio ekipu FK Sloboda u tuzlanskom derbiju i svladao svoje susjede s 2:1.

Nogometaši Tuzla Cityja poveli su u 12. minuti pogotkom Nermina Crnkića.

Domaćini su nastavili s napadačkom igrom, ali bez veće opasnosti po vratara gostiju. Sloboda dolazi do izjednačenja u 58. minuti kada uz puno sreće pogađa Maksimović, piše Jabuka.tv.

Do pobjedničkog gola i konačnog rezultata Tuzla City dolazi u 65. minuti kada Vojo Ubiparip tri minute nakon svog ulaska u igru postiže pogodak nakon asistencije Ramića.

Do kraja susreta rezultat utakmice se nije mijenjao, ali je Tuzla City dominirao igrom u polju./HMS/