Hrvatski Medijski Servis
IZ MINUTE U MINUTU

Thiem spasio dvije meč lopte i svladao Federera u Madridu

Austrijanac Dominic Thiem, peti tenisač svijeta, plasirao su polufinale ATP turnira iz serije Masters 1000 u Madridu nakon što je svladao Švicarca Rogera Federera 3:6, 7:6 (11), 6:4.

Federer, trenutačno treći tenisač svijeta, bolje je krenuo u meč. U prvom setu je napravio jedan break što je bilo dovoljno za osvajanje seta. Thiem diže razinu igre u drugom setu, radi pritisak na servisu Švicarca, no Federer je spasio svih pet break prilika Austrijanca. U izjednačenom tie-breaku, Federer je imao i dvije meč lopte, no Thiem je uvijek dobro odigrao i uzeo 13. igru s 13-11, piše HRT.

Thiem radi pritisak na servis Švicarca i u trećem setu te mu oduzima servis u trećem gemu. Federer vraća izgubljeni servis, no Austrijanac ponovno radi break kod 4:4 i sigurno na servisu završava meč nakon dva sata i 12 minuta borbe.

U polufinalu će igrati protiv prvog tenisača svijeta Novaka Đokovića kojemu je Marin Čilić predao meč zbog trovanja hranom.