Hrvatski Medijski Servis

SPEKTAKULARNO FINALE US OPENA Nakon “gladijatorske” borbe Nadal svladao Medvedeva

Najbolji španjolski tenisač svih vremena, 33-godišnji Rafael Nadal, osvojio je svoj četvrti pobjednički trofej na US Openu, svladavši u dvoboju generacija 23-godišnjeg debitanta u Grand Slam finalima, Rusa Danila Medvjedeva, sa 7-5, 6-3, 5-7, 4-6, 6-4 nakon četiri sata i 49 minuta nevjerojatne borbe.

Za popularnog Rafu je to bio 19. Grand slam u karijeri. Samo Roger Federer je ispred njega s 20 Grand slam naslova.

Nakon sat i četiri minute borbe, prvi set je dobio Nadal sa 5:7. U drugom setu Španjolac je odigrao još bolje i slavio sa 3:6 i tada se činilo da je Medvedev u bezizlaznoj situaciji.

Međutim, Rus je skupio snage i treći set okreće u svoju korist sa 7:5, da bi i u četvrtom setu ponovio istu igru, slavio sa 6:4 i uveo finalni duel u peti odlučujući set.

U petom setu, Nadal pri rezultati 2:2 pravi break, što se ispostavilo kao ključno za osvajanje 19. Grand slam titule u spektakularnom finalu koje je trajalo četiri sata i 54 minute.

MEDVEDEV (5) – NADAL (2) 5:7, 4:6, 7:5, 6:4, 4:6