Španjolska svladala Hrvatsku i osvojila U19 Futsal Euro

Španjolska je pobjednik prvog izdanja U19 Futsal Eura. U finalnoj utakmici odigranoj u latvijskog Rigi pred nekoliko stotina svojih navijača slavili su protiv Hrvatske rezultatom 6:1 (4:1). Furija je tako potvrdili status favorita te je turnir osvojila s maksimalnih pet pobjeda.

Izabranici Marinka Mavrovića su dobro otvorili susret te su u 3. minuti zaprijetili preko Mudronje čiji udarac završava na vanjskoj strani mreže, ali prvi pogodak smo vidjeli u mreži mladih Vatrenih.

Španjolska je povela u 6. minuti kada je loše postavljanje hrvatske obrane prilikom izvođenja kornera iskoristio Ceron koji na prvoj stativi pronalazi Mayora koji preciznim udarcem svladava Čizmića.

Hrvatska do izjednačenja dolazi u 13. minuti izvrsnim pogotkom Matea Mužara iz slobodnog udarca s petnaestak metara udaljenosti.

Izjednačeni rezultat nije dugo potrajao, već dvije minute kasnije nakon kombinacije iz auta udarac je s okušao Adrian, a lopta od Čizmića završava u golu.

Furija je vodstvo povećala u 19. minuti. Adrian je odlično prošao Mužara i Jurlinu te je asistirao za Molinu koji pogađa rašlje. Do poluvremena smo vidjeli još jedan gol Španjolaca, ovaj put u 20. minuti iz deseterca pogađa Perez. Prethodno je sudački par Purinš i Ošmonkov neporavdano pokazao na šesti prekršaj iako je Mužar čisto odnio loptu.

Već u trećoj minuti nastavka Španjolska dolazi i do petog gola. Ceron dijagonalnom loptom pronalazi Povilla koji iz poluvoleja šalje loptu pod prečku. Minutu kasnije nakon duplog pasa Adriana i Mayora prvi preciznim udarcem dolazi do još jednog gola na susretu.

Do konca susreta izbornik Mavrović je priliku dao i onim igračima koji su na turniru manje igrali, a usprkos uvjerljivom porazu u finalu mladi Vatreni s osvojenim drugim mjestom imaju razloga za veselje./HMS/