Hrvatski Medijski Servis

KUP BIH Široki nakon drame izbacio Sarajevo, Željezničar deklasirao Mladost

Na Pecari je odigrana jako zanimljiva utakmica osmine finala Kupa BiH između Širokog Brijega i Sarajeva. U susretu koji je obilovao prekidima, tenzijama i preokretima na kraju je bolji bio Široki i izborio četvrtfinale Kupa BiH.

Domaći nogometaši su bolje otvorili utakmicu, krenuli s presingom i stvorili nekoliko jako dobrih prilika.

Utakmica je nakratko bila prekinuta u 15. minuti zbog problema s reflektorom.

Prijetio je Široki preko Vukoje u par navrata, a najopasniji je bio njegov pokušaj iz 20. minute. Kovačević je bio svladan, ali je njegov topovrski udarac zaustavila prečka.

Pokušao je ubrzo i Jović, ali promjene rezultata nije bilo.

Potom je počelo prijetiti i Sarajevo. Pokušavali su Hebibović i Đokanović, ali je onda u 31. minuti poveo Široki kada je Dino Ćorić uspio zatresti mrežu gostiju iz Sarajeva.

Krenulo je nakon toga Sarajevo po izjednačenje, a do istog je došlo u 37. minuti. Istina, uz dosta sreće. Halid Šabanovć je vjerojatno želio centrirati s desnog krila, ali mu je lopta prešla preko noge. Međutim, lopta je završila u golu pošto je njezin let prevario golmana Širokog, pa su gosti došli do 1:1.

Finiš prvog dijela je pripao gostima, ali se na odmor otišlo rezultatom 1:1.

Prvo je u nastavku zaprijetilo Sarajevo, preko Handžića, da bi se u 58. minuti u dobroj prilici našao Toni Jović. Ipak, šutirao je nogometaš Širokog preko gola.

U 60. minuti Sarajevo stiže do preokreta. Slabu reakciju obrane Širokog i pogrešnu procjenu golmana iskoristio je Hebibović i pogodio za 1:2, piše Sportsport.ba.

Hebibović i nogometaši Sarajeva su ovaj gol proslavili blizu tribine na kojoj su se nalazili domaći navijači, što je njih i iznerviralo, pa su prema gostujućim nogometašima bacili nekoliko baklji. Tada međutim utakmica nije prekinuta.

Igrala se 74. minuta kada su domaći imali dvije sjajne šasne, ali je prvo Kovačević sjajno obranio šut Bagarića, a zatim je Ćorićev pokušaj izblokiran. Ipak, samo minut kasnije Kovačić pogađa za poravnanje, 2:2, nakon kornera i povratne lopte pred gol Sarajeva.

Međutim, tek što je Kovačić poravnao došlo je do prekida utakmice. Igrač Sarajeva, Anel Hebibović, je pogođen nepoznatim predmetom s tribine, još predmeta je ubačeno u teren i sudac je poslao igrače u svlačionicu.

Nakon prekida koji je sigurno trajao 15-ak minuta, utakmica je nastavljena.

Nije puno trebalo domaćima, nakon što je utakmica nastavljena, da dođu do vodstva. Odigrali su igrači Širokog finu akciju, Franjić je odigrao povratnu, a Ivan Enin postigao eurogol za 3:2.

U posljednjih 15-ak minuta viđeno je dosta “sjeckanja” igre, arbitar je podijelio veliki broj žutih kartona, a tenzije su samo rasle i rasle.

To je kulminiralo u 85. minuti kada je došlo do gužve, naguravanja u kojem su sudjelovalo čak i oni s klupa dvije ekipe.

Ipak, sudac Mujić je uspio to relativno brzo smiriti, a na kraju je isključio nogometaša domaćih Petra Franjića, dok je gostujućem igraču Dušanu Hodžiću pokazao žuti karton. Također, netko je na klupi Sarajeva dobio crveni karton.

Do kraja je ostalo 3:2 za Široki koji je izborio četvrtfinale Kupa BiH, dok se Sarajevo oprostilo od natjecanja kojeg je prošle godine osvojilo.

Željezničar deklasirao Mladost za četvrtfinale Kupa BiH

Nogometaši Željezničara plasirali su se u četvrtinu finala Kupa Bosne i Hercegovine, nakon što su u osmini finala svladali ekipu Mladosti iz Doboja kod Kaknja sa 6:1.

Željezničar je dominirao od prvog minuta utakmice na stadionu “Grbavica” i zasluženo došao do uvjerljive pobjede. Trener “plavih” Amar Osim na teren je poslao dosta izmijenjen sastav, koji je opravdao povjerenje šefa struke i odigrao dobar meč.

Domaćin je zaprijetio već u 5. minutu susreta, kada je iz izgledne situacije neprecizno šutirao Bojo. Na sljedeću priliku gledatelji su čekali do 19. minuta kada se Zec nije najbolje snašao pred golom gostiju i propustio dobru priliku.

Napadi Željezničara isplatili su se tri minuta poslije kada je Zajmović na dodavanje Mujezinovića postigao prvi gol za domaće. Šest minuta kasnije Zajmović je šutirao, lopta se odbila do Zeca koji postiže drugi gol za Željezničar.

Do same završnice prvog poluvremena nije bilo većih prilika. U posljednja dva minuta prvog dijela susreta “plavi” su imali još dvije odlične prilike, međutim golman gostiju Velić u oba navrata spašava svoj gol.

Drugo poluvrijeme donijelo je još mnoštvo prilika i golova. Željezničar dolazi do trećeg pogotka u 59. minutu kada je Hasić pokušao zaustaviti Zeca, izbio loptu te lobovao svog golmana i postigao autogol.

Pet minuta kasnije Mladost dolazi do pogotka nakon što je Mujarić matirao Kjosevskog odličnim udarcem.

U 72. minutu Zajmović postiže svoj drugi gol na meču. Mujezinović je uputio odličan centaršut, a Zajmović glavom matirao Velića. Tri minuta kasnije Veselinović je predriblao nekoliko igrača gostujućeg tima i postigao peti gol za Željezničar.

Šesti i posljednji gol na ovom meču za Željezničar u 79. minutu postiže Zec. “Plavi” su do kraja meča imali još nekoliko prilika za postizanje gola, ipak rezultat se nije promijenio.