PRVI MEČ NAKON PAUZE

Sevilla s igračem manje poražena na gostovanju kod Granade

U prvoj utakmici španjolske La Lige nakon reprezentativne pauze Sevilla je izgubila na gostovanju kod Granade, 1:0.

Gosti su u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena ostali s deset igrača nakon što je Joan Jordan u razmaku od nekoliko sekundi dobio dva žuta kartona zbog dva različita prekršaja nad istim igračem, Robertom Soldadom.

Jolen Lopetegui je prvu zamjenu morao napraviti već u 18. minuti zbog ozljede Sergia Escudera, a još dvije izvršio je već na poluvremenu, na što se vjerovatno ne bi odlučio da ima pravo na ukupno tri, kao prije “novog normalnog”.

I s igračem manje Sevilla je dugo držala bod, ali ostala je bez njega u 82. minuti kad je Herrera postigao jedini gol na utakmici./HMS/