Sarajevo uvjerljivo protiv Slobode za drugi trijumf u sezoni

Nogometaši Sarajeva upisali su pobjedu u trećem kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine protiv Slobode rezultatom 3:0.

Sarajevo je na najbolji mogući način otvorio ovaj susret. Igrao se peti minut kada je Haris Handžić glavom pogodio nakon uigrane akcije poslije kornera i tako doveo bordo tim u vodstvo.

Vrijedno je naglasiti da su gosti imali lijepu priliku kada je Almir Bekić već u drugoj minuti istrčao sam ispred Vladana Kovačevića, ali je loptu poslao daleko preko gola, piše scsport.

Taj gol ohrabrio je domaće koji su počeli igrati znatno bolje. Ipak, većih prilika nije bilo uskoro, pa smo ušli u mirniji dio igre.

U završnici prvog dijela vidjeli smo najveću priliku za goste. Tony Livančić je bio sam ispred Kovačevića na sedam metara udaljenosti, ali je šutirao direktno u mladog golmana Sarajeva. To je bilo sve u prvom dijelu.

Sarajevo je prednost moglo udvostručiti u 58. minuti, ali je Gedeon Guzina šutirao glavom pored gola nakon ubačaja. Imao je i Tatar priliku u narednom napadu, ali je obrana gostiju intervenirala.

Još jednu sjajnu priliku Sloboda je propustila u 68. minuti. Ajdin Mujagić je pokušao škaricama, ali je lopta otišla malo pored gola.

Kazna je uslijedila u 76. minuti. Anel Hebibović i Benjamin Tatar odigrali su odličan dupli pas i izigrali obranu domaćih, a prvi navedeni je pogodio u praznu mrežu gostiju.

Do kraja je Hebibović postigao još jedan gol za sigurnu i uvjerljivu pobjedu, pa je Sarajevo došlo do sedmog boda ove sezone, dok je Sloboda ostala na četiri./HMS/