Sarajevo poraženo od Atromitosa rezultatom 2:1

FK Sarajevo je sinoć na stadionu “Asim Ferhatović Hase“ dočekalo grčki Atromitos u prvoj utakmici 3. pretkola Europske lige, a poraženo je rezultatom 2:1, piše novinska agencija Patria.

Grci su poveli u 11. minuti nakon kornera, a gol je postigao Fytanidis. Sarajevo je odmah nakon postignutog pogotka krenulo u ofanzivu, što se isplatilo u 26. minuti kada je snažnim udarcem pogodio Bojan Puzigaća. Grci su ponovo došli u vodstvo golom Nastosa, a na kraju je ovo bio i konačan rezultat.

Ekipa s Koševa igrala je solidno, a revanš će igrati u Grčkoj slijedećeg četvrtka kada će izabranici Dženana Uščuplića pokušati izboriti plasman dalje u Europskoj ligi. Inače, FK Sarajevo jedini je ostao u igri od bh. predstavnika na europskoj sceni. Dejan Bandovic, golman Sarajeva nakon utakmice je izjavio kako u revanšu nema predaje bez obzira što će biti teško postići dva gola u gostima.

“Cijelu utakmicu smo bili bolji, ali su Grci iskoristitli naše greške. Mi gajimo napadački nogomet i tako će biti u Grčkoj i dat ćemo sve od sebe da iznenadimo i prodjemo dalje “, kazao je Bandovic.