PREOKRET MILANA PROTIV JUVENTUSA

Rebić pogotkom zaključio čudesnu utakmicu na San Siru

Nogometaši Milana kreirali su monstruozni preokret protiv Juventusa u derbiju 31. kola talijanske Serie A. Juve je nakon 53 minute vodio 2:0, no nije ni slutio da će u idućih 27 minuta primiti četiri komada.

U prvom dijelu nije bilo većih prilika te se na odmor otišlo s početnih 0:0. Gosti su poveli početkom drugog dijela. Strijelac u 47. minuti bio je Adrien Rabiot u 47. minuti. Samo šest minuta poslije Ronaldo povisuje vodstvo Juventusa na 2:0.

Domaćini su smanjili zaostatak u 62. minuti nakon što je Ibrahimović bio precizan s bijele točke. Samo četiri minute poslije Milan dolazi do izjednačenja. Franck Kessie izjednačuje na 2-2. Rafael Leao u 68. minuti donosi potpuni preokret i Milan vodi 3-2. U strijelce se upisuje i Ante Rebić, koji je u 81. postigao gol za 4-2.

Samo minutu poslije Rebić je napustio igru.

I jedni i drugi u odličnoj su formi. Juventus gazi sve pred sobom na putu prema novom naslovu. Ima sedam prvenstvenih pobjeda u nizu. Milan se bori za Europsku ligu, a u prošlom je kolu u Rimu nadigrao Lazio 3:0.

Iako je dio medija najavljivao da će Ante Rebić čekati svoju priliku na klupi, igra od prve minute.

U ukupnom međusobnom omjeru ‘Bianconeri’ su uspješniji. Milan je posljednji put slavio 2016./HMS/