RAKITIĆ ZABIO GOLČINU Barca utrpala šest komada i preskočila Real

Ivan Rakitić zabio je sjajan gol u uvjerljivoj pobjedi Barcelone protiv Sporting Gijona 6:1.

U 25. kolu španjolske lige Barcelona je s nova tri boda nakratko preskočila Real, no Madriđani su u tom trenutku još imali dvije utakmice manje.

Lionel Messi otvorio je golijadu u 9. minuti zabivši za 1:0, dvije minute kasnije Barca je autogolom Rodrigueza stigla do 2:0, a u 21. minuti Carlos Castro je smanjio zaostatak gostiju, za koje nije nastupio Duje Čop.

Do kraja prvog dijela Luis Suarez je povećao prednost Katalonaca, a u 49. Paco donosi 4:1. Pitanje pobjednika je time bilo rješeno, ali Barcini napadači nisu stali. Neymar je u 65. zabio peti gol, a Ivan Rakitić zaključio priču golom u 87. minuti, piše Index.hr.

“Raketi” je to bio peti gol za Barcu ove sezone i drugi u 2017. nakon što je zabio i Alavesu prije 20-ak dana, također u golijadi 6:0.

Ivan Rakitic Goal HD – Barcelona 6-1 Gijon – 01… by Bayeo

Uvjerljiv je bio i Villarreal koji je na gostovanju pobijedio Osasunu 4:1. Golove za ‘Žutu podmornicu’ zabili su Roberto Soriano (2), Roberto Soldado (27-11m) i Rafael Borre (74, 78), dok je strijelac za Osasunu bio Roberto Torres (64-11m).

Barcelona je ovom pobjedom ponovo preuzela vrh ljestvice sa 57 bodova, dva više od Real Madrida kojeg večeras očekuje utakmica protiv Las Palmasa. Sevilla je treća sa 52 boda./HMS/