Hrvatski Medijski Servis

PREMIJER LIGA BIH Široki Brijeg pogotkom u 90. minuti svladao Zrinjski

Hercegovački derbi u 27. kolu Premijer lige BiH odigrali su na Pecari Široki i Zrinjski, a na kraju je domaća momčad slavila sa 1:0 golom Bernarda Matića u 90. minuti.

Široki je bio taj koji je većim dijelom prvog poluvremena kontrolirao igru. Domaći su bili bolji tim, ali nisu stvorili previše opasnosti pred golom Brkića.

Od prilika za domaće vrijedi izdvojiti dobar pokušaj Ćorluke iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla tik iznad gola.

Iako su domaći kontrolirali igru, Zrinjski je imao dvije izuzetno dobre prilike da dođe do pogotka. Miloš Filipović je prijetio Bilobrku, a najbolju priliku propustio je Rustemović.

Međutim, ni šut veznjaka Plemića nije završio u mreži. Bio je to sjajan udarac, no Bilobrk je bio taj koji je iskazao svoje golmanske kvalitete.

Nastavak meča nije ponudio previše većim svojim dijelom. Ponovo je Široki bio taj koji je dominirao, imao je nekoliko opasnih pokušaja, ali nije uspio da zabije gol.

U 74. minuti Zrinjski je imao još jednu veliku priliku . Nakon kornera Gojković je imao zicer, ali Bilobrk fantastično brani i spašava domaće.

Kada su svi pomislili da golova neće biti Široki je u 90. minuti došao do gola. Nakon kornera pogodio je Bernardo Matić za veliko slavlje na Pecari i vodstvo od 1:0.

Tako je razlika između Sarajeva i Zrinjskog ostala ista. Bordo tim je trenutno na 57 osvojenih bodova nakon poraza u Tuzli, a Zrinjski ima 53.