Prekinuta utakmica na Koševu, igrači Sarajeva napustili teren

Uzvratna utakmica četvrtfinala nogometnog Kupa Bosne i Hercegovine između Sarajeva i Borca na Koševu prekinuta je u drugoj minuti sudske nadoknade, nakon što su igrači i stručni štab Sarajeva, nezadovoljni sudskim odlukama tijekom cijele utakmice, napustili teren. Susret je prekinut pri vodstvu banjalučkog tima od 2:1.

Borac se nakon ove pobjede plasirao u polufinale i favorit je u borbi za duplu krunu.

Sarajevo je mnogo bolje ušlo u meč i došlo do nekoliko povoljnih prilika. Najbolju je imao Kyeremeh koji je istrčao sam pred golmana Borca i zaobišao ga te šutirao u prazan gol, ali je Ćelić uspio da stigne i izbije loptu sa gol linije. Dvije minute ranije Hasić je dobro prošao sa desne strane i ubacio u peterac do Mustafića koji se nije najbolje snašao i promašio gol.

Borac je poveo iz prve prilike, u 23. minuti. Nakon jednog kontranapada Kulašin je dodao do Marčetića koji s ivice šesnaesterca majstorski pogađa rašlje gola. Igrači i stručni štab Sarajeva protestovali su kod sudca smatrajući da je golu Borca prethodio prekršaj nad igračem Sarajeva, ali odluka nije promijenjena.

Mogao je Borac u 34. minuti i udvostručiti prednost, ali je Kulašin pogodio stativu./Fena/HMS/