Plemići ispustili velikih plus pet i izgubili od Goražda

Rukometaši Zrinjskog su nakon četiri vezane pobjede upisali poraz u 20. kolu Premijer lige BiH. Plemići su poraženi na gostovanju kod Goražda rezultatom 28:27, prenosi Prvi.tv.

Bio je ovo sedmi poraz Mostaraca u sezoni.

No, prvo poluvrijeme nije odavalo kako će Goražde slaviti u večerašnjoj utakmici. Na početku se dugo igrao gol za gol, no Zrinjski u nastavku podiže obranu na veći razinu i bježi u 21. minuti na velikih plus pet (7:12). Ipak, domaćinima su bile potrebne samo tri minute da dođe na pogodak zaostatka.

Na poluvrijeme se odlazi s prednošću Zrinjskog 15:13.

Mostarci su početkom drugog poluvremena zadržavali minimalnu prednost, ali su u nastavku ušli u crnu napadačku seriju. Goražde to koristi i u 46. minuti odlazi na plus tri (24:21).

Održavali su domaćini prednost od dva-tri razlike sve do 30 sekundi prije kraja kada Plemići preko Martinovića smanjuju na pogodak zaostatka. Ipak, nedovoljno je vremena ostalo da se izbjegne poraz.

Goražde su do pobjede predvodili Damir Delić s 10 i Nedim Merkaz s 8 golova.

Kod Zrinjskog je najbolji bio Vedran Delić s osam pogodaka. Damir Džeba je postigao 5, a Mladen Bošković i Marijan Marić po 4 gola. Filip Vistorop je zabio 2, dok su po 1 gol postigli Perić, Sarajlić, Martinović i Šoljić./HMS/