Perišić zabio u porazu Bayerna

Borussia Mönchengladbach u 14. kolu njemačkog prvenstva svladala je kod kuće Bayern München 2:1 (0:0), a jedini pogodak u redovima poražene momčadi zabio je Ivan Perišić.

Hrvatski reprezentativac lijepim udarcem doveo je u vodstvo Bavarce u 49. minuti, no samo 11 minuta kasnije Bensebaini izjednačuje rezultat. U prvoj minuti sudačke nadoknade Javi Martinez je skrivio kazneni udarac i dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. S bijele točke bio je precizan Bensebaini za svoj drugi pogodak na utakmici.

Borussia Dortmund u 14. kolu nadigrala je Fortunu Düsseldorf 5:0, a RB Leipzig bio je bolji od Hoffenheima 3:1. Andrej Kramarić odigrao je cijelu utakmicu za Hoffenheim, dok je Josip Brekalo u porazu (0:1) Wolfsburga od Freiburga odigrao posljednjih 30 minuta. Augsburg je s 2:1 pobijedio Mainz, a Tin Jedvaj je odigrao cijelu utakmicu za domaćine.

Borussia Mönchengladbach ostala je vodeća momčad Bundeslige s 31 bodom, drugi RB Leipzig ima 30, a Borussia Dortmund na trećem mjestu 26. Bayern je porazom pao na šesto mjesto ljestvice s 24 bodova.