Perišić strijelac u golijadi Bayerna protiv Kölna

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić zabio je svoj drugi gol u dresu Bayerna, koji je sa 4:0 svladao Köln, pa je momčad koju vodi Niko Kovač privremeno izbila na prvo mjesto Bundeslige.

Dvostruki strijelac bio je Robert Lewandowski (3, 48), koji je već stigao do devet golova u prvih pet kola. Time je izjednačio 52 godine stari rekord Petera Mayera iz Borussije Mönchengladbach. Za 3-0 zabio je Coutinho u 62. minuti iz kaznenog udarca, a konačnih 4:0 postavio je Ivan Perišić u 73. minuti udarcem s ruba šesnaesterca.

Köln je zadnjih pola sata imao igrača manje, jer je u 60. minuti isključen branič Kingsley Ehizibue.

Berlinska Hertha, koju vodi hrvatski trener Ante Čović, u petom je kolu napokon prekinula crni niz, svladavši kod kuće Paderborn 2:1. Trener Herthe sada ipak može lakše disati, jer mu je prijetio otkaz budući da je u prva četiri kola osvojio samo jedan bod.

Hrvatski branič Tin Jedvaj odigrao je cijeli susret za Augsburg, koji je u gostima kod Freiburga izvukao remi, 1:1.

Dan ranije nogometaši Schalkea su u prvoj utakmici 5. kola na svom terenu svladali Mainz 2:1.

Večeras Werder dočekuje Leipzig, koji je bio najupečatljiviji ove sezone.