FOTO: VATICAN MEDIA

Papa: Potrebno nam je ‘čudo nježnosti’ koje prati one koji su u kušnjama

„Volontiranje je proroštvo i znak nade“, istaknuo je papa Franjo u tekstu koji je pripremio za današnji Angelus, 9. ožujka, piše Vatican News.

Podsjećajući da je Pepelnicom započela korizma, četrdesetodnevni pokornički hod koji nas poziva na obraćenje srca i vodi prema radosti Uskrsa, potaknuo je sve da predano rade na tome da to bude vrijeme čišćenja i duhovne obnove, put rasta u vjeri, nadi i ljubavi.

Osvrnuo se i na Jubilej svijeta volonterstva naglasivši da je volontiranje proroštvo i znak nade u današnjem svijetu jer svjedoči o primatu velikodušnosti, solidarnosti i služenja najpotrebitijima. „Svima koji predano rade na tom području izražavam svoju zahvalnost: hvala vam što darujete svoje vrijeme i svoje sposobnosti; hvala vam za blizinu i nježnost kojom se brinete o drugima, budeći u njima nadu“, poručio je Sveti Otac.

Zahvalio je i liječnicima i zdravstvenim djelatnicima na nježnosti i služenju u bolnici, dodavši da, dok je u bolnici, misli na brojne osobe koje su na različite načine blizu bolesnika i za njih su znak Gospodinove prisutnosti. „Trebamo to ‘čudo nježnosti’, koje prati one koji su u kušnji, unoseći malo svjetla u noć boli“, istaknuo je.

Papa Franjo zahvalio je i svima onima koji mu iskazuju svoju molitvenu blizinu poručivši da i on moli za njih. Na kraju je sve potaknuo da nastave zajedno zazivati dar mira, posebno u napaćenoj Ukrajini, Palestini, Izraelu, Libanonu i Mjanmaru, u Sudanu i Demokratskoj Republici Kongo te u Siriji.

Posebno, sa zabrinutošću sam saznao za ponovno izbijanje nasilja u nekim područjima Sirije: nadam se da će ono definitivno prestati, uz puno poštovanje svih etničkih i vjerskih sastavnica društva, posebno civila – istaknuo je papa Franjo. /KTA/HMS/

Preporučeno:

Podijeli:

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

BiH

Lokalno

Svijet

Sport

Kultura

Magazin

Crna kronika

Zdravlje