Ovo su zastupnici izabrani u Hrvatski sabor

Hrvatski birači 17. travnja su odredili sastav novog, 11. saziva Hrvatskog sabora sa 140 zastupnikom odabranim u 10 izbornih jedinica u RH, 3 zastupnika izabrana u 11. izbornoj jedinici (BiH i dijaspora) te 8 zastupnika  nacionalnih manjina izabranih u 12. izbornoj jedinici. Državno izborno povjerenstvo Hrvatske danas je objavilo konačne rezultate izbora za parlament Hrvatske koji broji ukupno 151 zastupnika.

U nastavku Hrvatski Medijski Servis donosi popis  svih izabranih zastupnika za Hrvatski sabor, prema podacima Državnog izbornog povjerenstva RH.

HDZ i partneri (61 mandat):
Andrej Plenković
Željko Reiner
Nina Obuljen Koržinek
Krešimir Ačkar
Darko Klasić (HSLS)
Gordan Jandroković
Krunoslav Katičić
Dario Hrebak (HSLS)
Ante Deur
Gordan Grlić Radman
Miro Totgergeli
Anđelko Stričak
Zoran Gregurović
Ljubomir Kolarek
Predrag Štromar (HNS)
Damir Habijan
Ivan Anušić
Igor Andrović
Darko Sobota
Ivan Radić
Nataša Tramišak
Goran Ivanović
Josip Đakić
Marin Piletić
Ivan Bosančić
Pero Ćosić
Antonija Jozić
Nikola Mažar
Danijel Marušić
Željko Glavić
Davor Božinović
Davor Ivo Stier
Vili Beroš
Mislav Herman
Tomo Medved
Ivan Celjak
Martina Furdek Hajdin
Marijana Petir (nez.)
Ernest Petry
Veselko Gabričević (HSU)
Nikolina Brnjac
Oleg Butković
Anton Kliman
Josip Ostrogović
Tomislav Klarić
Ivan Malenica
Šime Erlić
Ante Sanader
Branka Juričev Martinčev
Josip Bilaver
Ivan Bugarin
Hrvoje Zekanović (HDS)
Branko Bačić
Damir Krstičević
Blaženko Boban
Tomislav Šuta
Mato Franković
Andro Krstulović Opara
Zvonko Milas
Dario Pušić
Radoje Vidović

SDP-ova koalicija Rijeke pravde (42 mandata):
Arsen Bauk
Dalija Orešković (DO i SIP)
Branko Kolarić
Marijana Puljak (Centar)
Boris Lalovac
Tanja Sokolić
Anka Mrak Taritaš (Glas)
Tomislav Golubić
Siniša Hajdaš Dončić
Barbara Antolić Vupora
Željko Kolar
Boška Ban Vlahek
Miroslav Marković
Jasenka Auguštan Pentek
Mišel Jakšić
Sanja Bježančević
Boris Piližota
Biljana Borzan
Predrag Fred Matić
Martina Vlašić Iljkić
Mario Milinković
Mihael Zmajlović
Krešo Beljak (HSS)
Marija Lugarić
Ivan Račan
Kristina Ikić Baniček
Ivica Lukanović
Sandra Krpan
Dalibor Domitrović
Peđa Grbin
Mirela Ahmetović
Zlatko Komadina
Sanja Radolović
Saša Đujić
Ana Puž Kukuljan
Sabina Glasovac
Tonči Restović
Irena Dragić
Ranko Ostojić
Ivica Puljak (Centar)
Mišo Krstičević
Ivana Marković

Lista Domovinskog pokreta i Prava i pravde (14 mandata):
Mislav Kolakušić (Pravo i pravda)
Tomislav Josić
Stephen Nikola Bartulica
Mario Radić
Željko Lacković (nez.)
Ivan Penava
Josip Dabro
Dubravka Lipovac Pehar
Igor Peternel
Josip Jurčević
Damir Biloglav
Ivan Šipić
Stipo Mlinarić
Ivica Kukavica

Most i Suverenisti (11 mandata):
Marija Selak Raspudić
Nino Raspudić
Vesna Vučemilović (Suverenisti)
Marijan Pavliček (Suverenisti)
Nikola Grmoja
Zvonimir Troskot
Marin Miletić
Miro Bulj
Ivan Matić
Božo Petrov
Ante Kujundžić

Možemo i partneri (10 mandata):
Sandra Benčić
Ivana Kekin
Damir Bakić
Danijela Dolenec
Luka Korlaet
Tomislav Tomašević
Urša Raukar Gamulin
Gordan Bosanac
Draženka Polović
Dušica Radojčić

Lista IDS-a (2 mandata):
Dalibor Paus
Loris Peršurić

Nezavisna platforma Sjever (2 mandata):
Matija Posavec
Dubravko Bilić

Lista koalicije Fokus-Republika (1 mandat):
Dario Zurovec

U 12. izbornoj jedinici izabrano je 8 zastupnika nacionalnih manjina:

Srpska manjina
Milorad Pupovac
Anja Šimpraga
Dragana Jeckov

Mađarska manjina
Robert Jankovics

Talijanska manjina
Furio Radin

Češka i slovačka manjina
Vladimir Bilek

Austrijska, bugarska, njemačka, poljska, romska, rumunjska, rusinska, ruska, turska, ukrajinska, vlaška i židovska manjina
Veljko Kajtazi

Albanska, bošnjačka, crnogorska, makedonska i slovenska
Armin Hodžić

/HMS/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

spot_img

Najnovije

spot_img