Općina raspisala natječaj za dodjelu stipendija, osiguran rekordni iznos

Načelnik općine Vitez, Boris Marjanović raspisao je natječaj za dodjelu studentskih stipendija za akademsku 2024./2025. godinu. Ono što posebno vrijedi istaknuti jeste kako je Općina Vitez ove godine utvrdila rekordan iznos za ovu namjenu te je u Proračunu za 2025. godinu osigurano 260.000,00 KM.

Mjesečni iznos stipendije koji se dodjeljuje tako sada iznosi 130,00 KM, a isti se dodjeljuje za 10 mjeseci kalendarske godine u ukupnom iznosu od 1.300,00 KM.

Stipendiju bez bodovanja dobivaju učenici generacije srednje škole za prvu godinu studija (bez obzira primaju li neku drugu stipendiju), studenti romske populacije, studenti bez oba roditelja i student invalid sa postotkom invalidnosti 90% i 100%.

Uz bodovanje  općinska stipendija dodjeljuje se u sljedećim kategorijama:

  • studenti sa prosjekom ocjena 8,0 i više ili 3,5 i više – 25% sredstava
  • studenti deficitarnih zanimanja – 25% sredstava
  • studenti slabijeg socioekonomskog statusa – 50% sredstava

Iz jedne obitelji stipendiju mogu dobiti dva studenta ili više njih pod uvjetom  da zadovoljavaju kriterije i bodovnu listu. Za dodatne informacije možete pozvati na 030/718-224 ili kontaktirati na email: katica.radman@opcinavitez.info. Natječaj ostaje otvoren 20 dana od dana objavljivanja na web stranici općine i na oglasnoj ploči završno sa 24.2.2025. godine do 14:00.

Natječaj i ostalu dokumentaciju možete preuzeti na opcinavitez.info./HMS/

Preporučeno:

Podijeli:

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

BiH

Lokalno

Svijet

Sport

Kultura

Magazin

Crna kronika

Zdravlje