PROŠLOGODIŠNJI FINALISTI ISPALI NAKON PRODUŽETAKA

Olympiacos golom u zadnjoj minuti izbacio Arsenal iz Europske lige

Nogometaši Olympiacosa izborili su plasman u osminu finala Europske lige nakon što su uzvratnom susretu 16-ine finala u Londonu nakon produžetaka pobijedili Arsenal s 2-1 i tako nadoknadili domaći 0-1 poraz.

Arsenal je prošlog tjedna u Pireju slavio s 1-0 i činilo se kako neće imati problema u uzvratu. Međutim, Grci su na Emiratesu odigrali sjajno i zasluženo idu dalje.

Junak utakmice bio je Youseff El Arabi postigavši pogodak za prolaz u 120. minuti utakmice.

Olympiacos je nakon 90 minuta igre pobijedio s 1-0 golom Pape Abou Cissea u 53. minuti. Grci su time izjednačili rezultat prvog dvoboja pa je susret nastavljen produžecima.

Kada je Pierre-Emerick Aubameyang prekrasnim škaricama zabio za 1-1 u 113. minuti izgledalo je kako će se “Topnici” provući. No u sudačkoj nadoknadi Georgios Masouras je sjajno ubacio u kazneni prostor, a El Arabi pored domaćih stopera zabio za 2-1.

U preostalom vremenu Aubameyang je imao zicer za 2-2 i prolazak, ali je pucao pored gola i grčko slavlje je moglo početi./H/HMS/