PLAVI UPISALI 3 BODA

Odlična igra Željezničara i trijumf na Grbavici protiv Tuzla Cityja

Željezničar je u 13. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine na Grbavici svladao ekipu Tuzla Cityja sa 2:1.

Tim Tomislava Ivkovića odigrao je zaista odličan meč i na kraju je sasvim zasluženo došao do pobjede u ovom duelu.

Željezničar ofanzivno ulazi u ovaj meč. Crnčević je u četvrtoj minuti imao sjajnu šansu, ali Fejzić brani i loptu izbacuje u korner.

Međutim, nakon kornera domaći stižu do gola. Bojo je ubacio, a najviši u skoku je Vedran Vrhovac za vodstvo Željezničara od 1:0.

Nakon primljenog gola Tuzla se malo budi. Gosti su iz minuta u minut bili sve opasniji, ali nisu znali da kreiraju pravu šansu pred golom Plavih, piše sportsport.ba.

Zato je Željezničar svoje šanse koristio, a u 42. minuti Plavi stižu do drugog gola.

Nakon velike gužve u kaznenom prostoru, Juričić se odlično snalazi i dodaje loptu do Zdunića, a ovaj prekrasno pogađa za 2:0, što je bio rezultat nakon prvog poluvremena.

Nastavak očekivano donosi ofanzivniju igru gostiju iz Tuzle. Džafić je na samom otvaranju drugog dijela imao dva sjajna pokušaja glavom, ali nije bilo preciznosti.

Tuzla se u meč vraća u 66. minuti. Džafić je ovog puta precizan i udarcem sa 20-ak metara matira Bendera za 2:1.

Nakon gola City je krenuo još snažnije prema golu Željezničara, ali falio je završni udarac prema golu.

Željo je šansu čekao iz kontre. Imali su domaći nekoliko dobrih šansi da riješe meč, ali promjene rezultata nije bilo i ostalo je 2:1 za Plave.