POBJEDOM NAD BUDUĆNOŠĆU

Nogometaši Sarajeva u play offu Europske lige

Nogometaši Sarajeva plasirali su se u play- off nogometne Europske lige.

Bh. prvak večeras je u Zenici pobijedio podgoričku Budućnost s 2:1 (1:1) i tako izborio nastup u play-offu u kojem će na posljednjoj prepreci za nastup u skupnoj fazi imati škotski Celtic.

“Bordo” tim sjajno je otvorio susret na Bilinom polju i poveo već u 4. minuti golom Benjamina Tatara.

U 21. minuti Sarajevo je imalo dobru priliku povećati prednost, ali je promašio Amar Rahmanović.

Gosti su poravnali rezultat u finišu prvog dijela preko Grka Panagiotisa Moraitisa.

U drugom dijelu u trenucima dok je Budućnost bila bolja, Sarajevo je ponovo došlo do prednosti golom Mathiasa Fanima koji je u 69. minuti pogodio na asistenciju Pidre.

Ekipa Sarajeva je u 74. minute ostala s 10 igrača nakon što je isključen Rahmanović zbog drugog žutog kartona.

U 84. minuti ekipa Sarajeva je propustla najbolju priliku na utakmici kada je Tatar promašio s pet metara nakon što mu je asistirao Handžić.

Do kraja susreta gosti nisu mogli ozbiljnije zaprijetiti bh. prvaku koji je sačuvao prednost i zasluženo izbori nastup u play- offu.