PRIPREMNA UTAKMICA

NK Ljubuški svladao FK Sarajevo

Nogometaši Sarajeva poraženi su u pripremnoj utakmici u Ljubuškom od istoimenog domaćeg kluba, inače člana Druge lige FBiH – skupine Jug s rezultatom 2:0.

Prošlosezonski osvajač dvostruke krune, te trenutno vodeća momčad Premijer lige na stadinon Babovac stigla je kao apsolutni favorit, no situacija na terenu baš i nije izgledala tako, štoviše mnogi gledatelji su komentirali kako da su Ljubušaci dvije ligaške razine iznad Sarajlija.

Treba podsjetiti kako su se ove dvije momčadi susrele i u 1/16 finala Kupa BiH ove sezone, a tada su Ljubušaci bili na rubu senzacije. Imali su vodstvo dva puta (1:0 i 2:1), ali su na kraju poraženi s 4:2.

Ipak što im nije tada uspjelo, sada je u ovoj prijateljskoj utakmici. U 23. minuti domaći dolaze do vodstva. Nakon što je lopta pogodila u ruku nekog od igrača Sarajeva, dosuđen je jedanaesterac.

Siguran izvođač udarce s bijele točke bio je Širokobriježanin Karlo Buhač, piše portal Jabuka.

Pet minuta prije kraja susreta Vinko Lauc je sjajnim šutom iz slobodnog udarca rasparao mrežu gostiju, odnosno povećao prednost Ljubušaka, što se pokazalo i konačnim rezultatom.

NK Ljubuški: Pavlović, Vištica, Marić, Pušić, Bebek, Lauč, Puljić, Bošnjak, Granić, I. Buhač, K. Buhač

FK Sarajevo: Džafić, Pidro, Rahmanović, Velkoski, Ahmetović, Đokanović, Milanović, Oremuš, Kurdić, Lazić, Gavrić