NBA: Bogdanović ubacio 20 koševa u pobjedi Utaha

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović je sinoć u pobjedi svojih Utah Jazza nad Philadelphia 76ersima pridonio s 20 koševa, dok je Ivica Zubac sa svojim LA Clippersima izgubio od Milwaukee Bucksa.

Utah Jazz je kod kuće sa 106-104 bio bolji od Philadelphia 76ersa, a Bogdanović je u 35 minuta ubacio 20 koševa (šut iz igre 9/18, trice 2/5) i pridodao tome šest skokova, pet asistencija, te po jednu ukradenu loptu i jedan blok. Najbolji strijelac pobjedničke momčadi bio je Donovan Mitchell koji je zabio 24 koša uz osam skokova i pet asistencija.

Sixersi su osim poraza doživjeli još jedan udarac, ostali su bez Bena Simmonsa koji je ozlijedio rame. Najbolji u redovima Philadelphije bio je Joel Embiid koji je utakmicu završio s 27 poena i 16 skokova, a Josh Richardson je dodao 24 koša.

Ovom je pobjedom Utah prekinuo niz od dva poraza, a Philadelphia je upisala drugi poraz zaredom.

Milwaukee Bucks su u gostima sa 129-124 pobijedili LA Clipperse koji su igrali bez Kawhija Leonarda. Giannis Antetokounmpo je za pobjedu Bucksa zabio 38 koševa te upisao 16 skokova i devet asistencija. George Hill, koji je ušao u igru s klupe, dodao je 24 koša, a Eric Bledsoe 20.

Montrezl Harrell i Lou Williams su predvodili Clipperse s po 34 koša svaki. Harrell je pritom upisao i 13 skokova uz pet asistencija, a Williams 11 asistencija. Zubac je na terenu proveo devet minuta i u tom je vremenu upisao osam koševa (šut iz igre 3/4) te četiri skoka.

Dragan Bender nije ulazio u igru za Milwaukee.

Houston Rockets su kod kuće sa 129-112 svladali Golden State Warriorse, a do pobjede ih je vodio James Harden s 26 koševa i 13 asistencija. Osim Hardena double-double učinak kod Houstona su upisali i Clint Capela i P.J. Tucker. Tucker je ubacio 22 koša uz 11 skokova, a Capela 19 koševa uz 16 skokova.

Warriorse, kojima su tri glavna igrača iz prve petorke (Stephen Curry, Draymond Green, D’Angelo Russell) ozlijeđeni, predvodio je Alec Burks, s 28 koševa./H/HMS/