Najgori start Barcelone u posljednjih 25 godina

U susretu petog kola španjolskog nogometnog prvenstva Granada je na svom travnjaku pobijedila Barcelonu 2:0.

Sa sedam bodova iz pet utakmica, početak Barcelone u sezoni 2019./20. njihov je najgori start u posljednjih 25 godina. Dva poraza, jedan remi i dvije pobjede znače da je Barcelona uzela tek sedam bodova od mogućih 15.

Posljednji put Granada je porazila Barcu u travnju 2014. godine 1:0, a potom upisala šest poraza uz razliku pogodaka 2:21.

Barcelona je odigrala očajno upisavši drugi susret u nizu u kojemu nije dala gol. U drugom poluvremenu zaigrao je i Lionel Messi, ali nije pomoglo. Priliku je dobio i hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić koji je prvi put u ovoj sezoni krenuo u početnom sastavu. Odigrao je 62. minute, ali nije pokazao puno.

Opet se pokrenula rasprava o treneru Ernestu Valverdeu. Španjolska Marca piše kako on nije jedini krivac za grozni početak sezone, ali da je jedan od glavnih razloga katastrofe. Ističu da je izgubio sve kredite, te da je njegova sposobnost da posloži momčad ravna nuli. Što se mora dogoditi da Barcelona odluči promijeniti trenera, pita se Marca./HMS/